(86 00) 000 00 info@sard.lt

Žingsnis po žingsnio: kaip atsinaujinti stalviršį?

Vienas pagrindinių baldų namuose yra stalas. Ant jo atliekame įvairius kasdienius darbus, gaminame maistą, prie jo sėdame pietauti. Tad nenuostabu, kad pagrindinė jo dalis – stalviršis, ilgainiui praranda savo pirminę išvaizdą, atsparumą drėgmei, todėl būtina jį atnaujinti. O galbūt palėpėje randame seniai užmirštą stalą, kuris turi savo istoriją ir norime jį prikelti naujam gyvenimui. Abiem atvejais sprendimas yra ir jis nesudėtingas. Reikia šiek tiek laiko, paprastų įrankių bei tinkamo produkto.

Pirmas žingsnis, kurį reikėtų atlikti, tai stalviršio būklės įvertinimas. Jei jis prieš tai buvo lakuotas – reikės pilno šlifavimo. Jei stalviršis buvo alyvuotas – vertiname, kaip stipriai jis nusidėvėjęs. Nežymiai nudėvėtą paviršių užteks tiesiog švariai nuvalyti ir padengti vienu sluoksniu alyvos. Jei yra dėmių ar didesnių pažeidimų – reikės šlifavimo. Esant gilesniems įbrėžimams pirmą šveitimą atlikite grubesniu popieriumi. Galutiniam šlifavimui rinkitės 120 arba 150 grubumo šlifavimo popierių.

Po šlifavimo švariai nuvalykite paviršių. Geriausia tai atlikti dulkiu siurbliu. Švarus paviršius yra paruoštas apdailai. Mes rekomenduojame naudoti medienos aliejų. Tai ekologiška priemonė, kuri leis medienai kvėpuoti, apsaugos ją nuo drėgmės, danga nesilups ir netrūkinės. Osmo aliejus TopOil yra skirtas būten stalviršių padengimui. Šis produktas turi sertifikatą, kuris patvirtina, kad išsdžiūvęs paviršius yra saugus sąlyčiui su maistu.

Dengdami pirmą sluoksnį, aliejų įtrinkite kempinėle ar šluoste. Palaukite kol paviršius pilnai išdžius (8 – 10 val.) ir denkite antrą sluoksnį voleliu/teptuku. Tolygiai paskirstikite alyvą ir palikite džiūti.

Peralyvuodami stalviršį galite pasirinkti blizgumą. Osmo TopOil alyva gali būti šilko blizgumo arba matinė. Taip pat stalviršiui galite suteikti naują atspalvį – tokiu atveju pirmą sluoksni denkite su pasirinktos spalvos Osmo aliejumi.

Nuoroda į filmuką


admin

No description.Please update your profile.

LEAVE A REPLY

    Naujausi komentarai

      Archyvai